Vaar de Turfroute: Skipper & Co ontdekt Friesland met de Linssen 35 SL Sedan Tomte

11-03-2026

Iedereen die in de zomer wel eens met een boot heeft gevaren, kent het: in het hoogseizoen kunnen populaire vaargebieden behoorlijk druk zijn. Tegelijkertijd groeit bij veel watersporters de wens om juist rustige trajecten, smalle kanalen en meer natuur te ontdekken.

Precies daarom kozen Pia en Olli van Skipper & Co in augustus 2025 voor de Turfroute, een bijzondere vaarroute door het Friese en Drentse landschap. Hun vertrekpunt is Sneek, waar zij aan boord stappen van de Linssen 35 SL Sedan “Tomte” uit onze chartervloot.

Voor deze tocht is de Tomte een ideale boot. Met haar compacte afmetingen, comfortabele inrichting en lage doorvaarthoogte is ze perfect geschikt voor routes met kleinere kanalen en bruggen.

In deze eerste aflevering van hun driedelige vlogserie varen Pia en Olli vanuit Sneek via Akkrum richting Aldeboarn. Onderweg delen ze hun eerste indrukken van de Turfroute en laten ze zien hoe ontspannen het varen door deze rustige en groene omgeving kan zijn.

Ben je zelf benieuwd naar een vaarvakantie in Nederland of wil je eens een andere route ontdekken dan de bekende grote meren? Laat je inspireren door hun reis en stap virtueel aan boord.